Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Skorojasno -1°C
počasí

Počasí - Pardubice

4.12. (06:00)
dnes
Skorojasno
-1°C
5.12.
zítra
Zataženo
3°C/0°C
6.12.
PondělíSkoro zataženo
2°C/-1°C
7.12.
ÚterýSkoro zataženo
0°C/-4°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Spolupráce s námi a kontakty

Turistický portál Východních Čech je jedním z projektů na podporu rozvoje cestovního ruchu Pardubického kraje.

Logo CZeCOT.Portál je vytvořen a provozován na informačním a rezervačním systému CZeCOT. Provozovatelé  zařízení cestovního ruchu provádějí aktualizaci údajů prostřednictvím administračního rozhraní. Pokud s námi nespolupracujete a máte zájem toto změnit, zaregistrujte se prosím. Aktuální a souhrnný přehled zařízení cestovního ruchu, které portál prezentuje na svých stránkách, je k nalezení na stránce se seznamem měst a obcí Východních Čech.

V případě, že byste jako cestovní kancelář rádi na portálu prezentovali vlastní prodejné produkty, bližší informace naleznete na příslušné stránce o spolupráci s CK.

Ostatní zájemci mohou kontaktovat současného provozovatele portálu - firmu World Media Partners, s.r.o. a její zástupce:

Majitelem a správcem portálu je Pardubický kraj s kontaktní osobou:

 • Ing. Irena Lněničková, Odbor rozvoje, fondů EU, cestovního ruchu a sportu > Oddělení sportu a cestovního ruchu, tel.: 466 026 310, e-mail: irena.lnenickova@pardubickykraj.cz

Uvítáme, pokud náš projekt podpoříte umístěním našich ikonek či bannerů na vašich webových stránkách.

Rezervační systém ubytovacích služeb

Logo rezervačního systému Previo.V rámci stránek tohoto portálu je od října roku 2011 ve spolupráci se společností Previo, s.r.o. realizován projekt zavedení rezervačního systému ubytovacích služeb.

Spolupráce pro ubytovatele

Zapojení ubytovacích zařízení do tohoto rezervačního systému je bezplatné, tedy bez jakýchkoliv vstupních či paušálních poplatků. Je účtována 12% provize ze zprostředkovaného a zrealizovaného obchodu (provize bude vypočtena ze základu ceny bez DPH a bude k němu připočtena platná sazba DPH).

Zapojení do rezervačního systému portálu Vychodni-Cechy.info je možné prostřednictvím rezervačního systému Previo případně formou provizního zprostředkování jednotlivých poptávek, které zajišťuje společnost World Media Partners, s.r.o., současný správce portálu.

Jak s námi spolupracovat v rezervačním systému:

 • Jste již zapojeni do systému Previo- prověřte, zda-li máte aktivovánu spolupráci s portálem Vychodni-Cechy.info. Před aktivací zvažte, zda-li vaši ubytovací kapacitu nenabízet v režimu online, čímž od nás získáte více zprostředkovaných rezervací (online kapacity jsou nabízeny prioritně). Pro nastavení online režimu je třeba v administraci Previa:
  • pod Nastavení / Ceny v sekci Platby mít nastaveno potvrzeno pro všechny sezóny při platbě na místě či při garanci platební kartou
  • pod Nastavení / Ceny na záložce Online rezervace zaškrtněte zobrazené prohlášení a nebo v systému poskytněte kontingent
  • následně je pak nezbytné průběžně aktualizovat obsazenost či poskytnutý kontingent
 • Máte vlastní recepční software a nejste zapojeni do systému Previo - zapojte se a nebo Previo, kde vaši kapacitu můžete nabízet v režimu online nebo offline. Pro recepční systémy Mefisto, Agnis a Pato Foms je možné provést automatizované propojení a obsazenost nebude muset ručně aktualizovat.
 • Nemáte vlastní recepční software - využijte možnosti Previa jako recepčního softwaru a aktivujte spolupráci s naším portálem. Ke garanci přijímaných rezervací si sami nastavíte vlastní storno a platební podmínky: od platby předem, přes garanci platební kartou až po vlastní platební bránu.
 • Nemáte zájem o spolupráci prostřednictvím systému Previo - i v takovém případě bude vzájemná spolupráce možná, jen ne tak intenzivní, neboť vás systém nebude prioritně nabízet ve výsledku hledání ubytování. V případě, že uživatel vaše ubytovací zařízení nicméně na portálu nalezne, má možnost vám zaslat poptávku, která bude taktéž provizně zprostředkována. Systém vás po obdržení této poptávky vyzve k uzavření jednorázové elektronické smlouvy na konkrétní jednorázový obchod. Jakmile potvrdíte smluvní podmínky, obdržíte ze systému kontakty na zákazníka. Tomu předložíte vaši nabídku a domluvíte s ním smluvní, platební a storno podmínky. Na konci plánovaného pobytu vás systém vyzve ke sdělení, zda-li se pobyt uskutečnil a požádá vás o sdělení odbydlené částky, ze které bude vypočtena provize. Odbydlenost rezervace je zjišťována i u zákazníka, který je navíc vyzván i ke sdělení hodnocení kvality poskytovaných služeb. Samozřejmě máte možnost nabídku provizního zprostředkování obchodu odmítnout, a to buď jednorázově nebo permanentně.

Kontaktní formulář

Povinné údaje jsou vyznačeny pomocí znaku *

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 25.11.
2021
Za Vánočním zvoněním do Žamberka

Přijeďte se do Žamberka naladit na vánoční svátky. Městské muzeum Žamberk již 28. 11. 2021 otevírá XXII. vánoční výstavu Vánoční zvonění. Přístupná bude až do 22. 12. 2021. Uvidíte zde nejen skleněné vánoční...

. 24.11.
2021
Za adventními akcemi a výstavami do Lanškrouna

Vydejte se do Lanškrouna na jednu z adventních výstav a akcí, které zde pro vás připravilo Městské muzeum Lanškroun. V Multifunkčním centru ART můžete až do 30.1.2022 shlédnout výstavy Jany Krejzové s...