Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Skorojasno 6°C
počasí

Počasí - Pardubice

8.5. (08:00)
dnes
Skorojasno
6°C
9.5.
zítra
Polojasno
19°C/5°C
10.5.
PondělíSkorojasno
22°C/12°C
11.5.
ÚterýOblačno
24°C/15°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Quest národního geoparku Železné hory

Náhled propagačních materiálu soutěže.Národní geopark Železné hory ve spolupráci s informačními centry regionu připravil pro své návštěvníky honbu za pokladem, tzv. Quest Národním Geoparkem Železné hory. „Questing bychom mohli přirovnat k u nás mnohem rozšířenějšímu Geocachingu. Postupujete podle určité šifry, řešíte úkoly a pokud vše správně vyřešíte, získáte poklad. Výhoda oproti geocachingu je v tom, že nepotřebujete technické přístroje ke zjišťování GPS souřadnic. Všechny potřebné informace získáte na webových stránkách nebo v zapojených informačních centrech,“ vysvětlil Jan Doucek z Vodních zdrojů Chrudim, který s celým nápadem přišel.

K tomu, abyste se k pokladu dostali, musíte odhalit heslo, které se ukrývá v tajence. Soutěž vás nebude nic stát, pouze čas a někdy trochu námahy při přemýšlení nad jednotlivými úkoly. Každé zúčastněné informační centrum má připravený svůj okruh. Pro úspěšné odhalení hesla musíte navštívit dostatečný počet soutěžních okruhů. Někomu budou stačit třeba tři, někdo navštíví všechny. Okruhů je celkem 13 akaždý z nich Vás zavede na zajímavá místa na území Národního geoparku Železné hory. „Dalo by se říci, že se jedná o první a zatím jediný multiquest v České republice. Pro deset vylosovaných je připravena sběratelská geologická odměna.“ dodal Doucek.

Více informací Vám poskytnou pracovníci informačních center a stránky Národního geoparku Železné hory.

Soutěže se účastní tato informační centra: Chrudim, Proseč, Seč, Slatiňany, Třemošnice, Ždírec nad Doubravou, Chotěboř, Nasavrky, Skuteč, Heřmanův Městec, Hlinsko, Luže a v muzeu Chrast

Najdi si svou aktivitu