Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Zataženo 5°C
počasí

Počasí - Pardubice

17.4. (18:30)
dnes
Zataženo
5°C
18.4.
zítra
Zataženo
14°C/4°C
19.4.
PondělíZataženo
12°C/6°C
20.4.
ÚterýOblačno
12°C/4°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Projekt "Hřebenovka"

Publicita cz-pl 2014-2020

Projekt je zaměřen na obnovení historické dálkové turistické trasy s několika propojeními přes hranici, vybudováním doprovodných investic a masivní propagační kampaní pod společnou značkou Hřebenovka. Hřebenová trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech volně přechází do druhého státu, což zajišťuje vysoké přeshraniční efekty. Pro zvýšení atraktivity příhraničního území bude vybudováno 11 rozhleden z toho 8 bude historickým obnovením zaniklých rozhleden/ vyhlídkových míst nebo využitím jiného historického dědictví, pouhé 3 rozhledny jsou na nových místech a využívají lokálního turistického potenciálu. Dále vzniknou dvě česko-polská turistická informační centra (Neratov a Nový Hrádek), která budou zaměřena na propagaci Hřebenovky a společného území a bude obnoven Jánský most v Neratově, který bude obnovením duchovního i reálného spojení obou států. Nedílnou součástí úspěšné realizace projektu je jeho propagace a publicita, která bude zajištěna prostřednictvím krajských samospráv a polského Sdružení Kladských obcí.

Pardubický kraj na svém území zajistí ve spolupráci s KČT označení hřebenové trasy a napojení na označení této trasy na území Olomouckého a Královéhradeckého kraje a zabezpečí značnou část propagační kampaně celého projektu.

Vedoucí partner projektu: Euroregion Glacensis

Partneři projektu: Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Liberecký kraj, Sdružení Neratov z.s., Obec Deštné v Orlických horách, Obec Olešnice v Orlických horách, Městys Nový Hrádek, Obec Vysoká Srbská, Stowarzyszenie Gmin Zemie Kłodzkiej, Powiat Kłodzki, Gmina Międzylesie, Gmina Bystrzyca Kłodzka, Gmina Duszniki – Zdrój, Gmina Radków, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda

  Realizace: 1. 4. 2018 – 31. 10. 2021

  Rozpočet: 3 035 553,- Euro

 Tiskové zprávy: 

 Oficiální web: www.hrebenovka.cz

Najdi si svou aktivitu