Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Skoro zataženo 1°C
počasí

Počasí - Pardubice

25.1. (02:30)
dnes
Skoro zataženo
1°C
26.1.
zítra
Zataženo
3°C/1°C
27.1.
ČtvrtekObčasný déšť se sněhem
6°C/0°C
28.1.
PátekOblačno
2°C/1°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Půjdeme den před Silvestrem k prameni Chrudimky?

07.12.2021

Také v letošním roce připravují hlinečtí turisté 38. ročník „Silvestra na Chrudimce“. Vloni to nevyšlo, uvidíme, jestli letos k nám bude osud příznivější a den před Silvestrem, 30. prosince, se budeme moci k prameni Chrudimky vypravit. Akci připravujeme ve spolupráci s Městským úřadem v Hlinsku, firmou Dalu, Lesy České republiky a CHKO Žďárské vrchy.

Pramen řeky Chrudimky se nachází poblíž obce Paseky u Chlumětína, kam přichází turisté z blízkého okolí, ale i ze vzdálených míst. Přijďte odkudkoliv a na čemkoliv tak, abyste k prameni přišli mezi 10. až 15. hodinou. Pokud si nezvolíte vlastní trasu, můžete se z Hlinska přidat k ostatním turistům. Sraz účastníků pěší trasy je v 11 hodin před ZŠ ul. Resslova. Jestli budou dobré sněhové podmínky, můžete jet na lyžích po vlastní stopě. Kdyby se vám nechtělo jít pěšky ani na lyžích, můžete využít mimořádné autobusové linky, která odjíždí ve 12:30 hod. ze zastávky před sokolovnou. Při větším zájmu pojede autobus dvakrát. U Filipovského pramene panuje předsilvestrovská uvolněná nálada, která je dobrou příležitostí k přátelským setkáním spojených s přáním si všeho nejlepšího v roce 2022. U pramene bude zajištěn prodej medoviny a buřtů. Každý z účastníků obdrží pamětní list. Na zpáteční cestu můžete využít mimořádnou autobusovou linku, která odjíždí ze zastávky Paseky u Chlumětína v 15:15 hodin.

Již po čtrnácté je tato akce spojena s charitativní akcí „Novoroční čtyřlístek“, která na přelomu roku probíhá na mnoha místech v republice. V roce 2019 se u pramene Chrudimky vybralo rekordních 32 464 korun a už počtvrté se jednalo o nejvyšší vybranou částku v České republice mezi šedesáti podobnými akcemi. Za vybrané peníze se buduje už druhá desítka bezbariérových turistických cest pro vozíčkáře. Takže pokud nám to Covid dovolí, vydejte se s kamarády k prameni, a když přispějete alespoň dvacetikorunou, obdržíte odznak Novoročního čtyřlístku. Máme připraveno 1 400 odznaků a k tomu ještě 2 000 pamětních listů.

Vladislav Bárta, Klub turistů Hlinsko

Půjdeme den před Silvestrem k prameni Chrudimky?

Příslušné akce

  • čt 30.12.2021
košíkSilvestr na Chrudimce Hlinsko

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 18.01.
2022
Šediváčkův long 2022 před námi

Orlické hory se opět promění v „polární sever“ a to díky závodu psích spřežení s názvem ŠEDIVÁČKŮV LONG. Jubilejní 25. ročník přivítá více jak 100 závodníků z celé Evropy a bude tak důstojnou oslavou tohoto...

. 17.01.
2022
Muzeum do škol a školek mělo úspěch… muzejníci chystají novinku!

Dlouhodobým cílem poličského muzea je přibližovat školkovým dětem, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění a svého cíle se drží i v době „covidové“, kdy je pro školy i školky náročnější...