Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Mlhy 1°C
počasí

Počasí - Pardubice

25.1. (01:30)
dnes
Mlhy
1°C
26.1.
zítra
Zataženo
3°C/1°C
27.1.
ČtvrtekObčasný déšť se sněhem
6°C/0°C
28.1.
PátekOblačno
2°C/1°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

I v galerii můžete být Sami v lese

06.12.2021

V pátek 10. prosince bude v městské galerii v 17 hodin zahájena aktuální zimní výstava. Své výtvarné dílo zde bude prezentovat mladý umělec Tomáš Honz a výstava ponese podtitul "Sám v lese". Tomáš Honz (*1989) je výtvarník a cestovatel, jehož tvorba zavedla po celé Evropě a Asii. Přednost dává práci přímo v plenéru a často tak činí navzdory počasí a nepohodlí, které by většinu lidí odradilo. Tomáš vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, ale také čínskou malbu a kaligrafii na Tchaj-wanu a ilustraci ve Spojených státech.

Dříve pracoval jako návrhář konceptů v zábavním průmyslu, ale po vážné nehodě skončil. Od té doby je jeho hnací silou silná touha zůstat nezávislý a pracovat na vlastních projektech. Tomáš je hluboce fascinován tím, co ho obklopuje. Věří, že být umělcem (zejména malířem) je nejlepší záminkou k prozkoumání světa a jeho vztahu k němu. V tomto duchu cestuje jak po celém světě, tak po své rodné zemi. Vybaven skicářem, olejovými, nebo vodovými barvami zachycuje náměty, které podněcují jeho zvědavost. Někdy zdánlivě náhodně, jindy systematičtěji. Jeho obrazy jsou provedeny sebevědomými a výraznými tahy štětcem. Výrazné světlo, harmonické barvy, smysl pro ticho a tajemno, to vše jsou další znaky jeho práce. Mezi náměty nalezneme například motivy z krajiny Chrudimska, nebo městských zákoutí Chrudimi, pražského Žižkova, či gotické Kutné Hory. Dále také malby z autorových cest po zahraničí – ze Středomoří a Tchaj-wanu. Tomášovo dílo se nachází ve veřejných institucích v České republice i v soukromých sbírkách po celém světě.

Výstava potrvá od 11. prosince 2021 do 30. ledna 2022. Otevřeno bude vždy od úterý do pátku mezi 9. a 12. a 13. a 16. hodinou. V sobotu a neděli pak pouze odpoledne od 13 do 16 hodin. Ve dnech 24., 25. a 31. 12. a 1.1. bude zavřeno.

MMG Hlinsko

Objekty

I v galerii můžete být Sami v lese

Příslušné akce

  • so 11.12.2021 - ne 30.1.2022
košíkTomáš Honz - Sám v lese Městská galerie Hlinsko (Hlinsko v Čechách)

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 18.01.
2022
Šediváčkův long 2022 před námi

Orlické hory se opět promění v „polární sever“ a to díky závodu psích spřežení s názvem ŠEDIVÁČKŮV LONG. Jubilejní 25. ročník přivítá více jak 100 závodníků z celé Evropy a bude tak důstojnou oslavou tohoto...

. 17.01.
2022
Muzeum do škol a školek mělo úspěch… muzejníci chystají novinku!

Dlouhodobým cílem poličského muzea je přibližovat školkovým dětem, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění a svého cíle se drží i v době „covidové“, kdy je pro školy i školky náročnější...