Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Sněžení 1°C
počasí

Počasí - Pardubice

6.12. (14:30)
dnes
Sněžení
1°C
7.12.
zítra
Oblačno
0°C/-4°C
8.12.
StředaOblačno
0°C/-5°C
9.12.
ČtvrtekSkoro zataženo
0°C/-3°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Do Svitav přijede svatý Martin, bude lampionový průvod

02.11.2021

Každoročně v podvečer 11. listopadu na svátek svatého Martina se náměstí ve Svitavách promění v živého světélkujícího hada. Park Jana Palacha oblékne ve tmě barevný háv a stane se cílem všech účastníků tradičního svatomartinského průvodu. Pevně doufáme, že vše letos proběhne v námi plánovaném scénáři a budeme si moci společně připomenout legendu o sv. Martinovi a také ochutnat nezapomenutelnou atmosféru lampionového průvodu a kouzelně nazdobeného parku.

Sejdeme se tedy ve čtvrtek 11. listopadu v 17:00 hodin na horním konci svitavského náměstí, kde společně počkáme na příchod svatého Martina, a podíváme se na krátký příběh této legendy. Poté se společně za zvuku bubnů, v doprovodu světlonošů a samozřejmě svatého Martina odebereme do parku Jana Palacha. Kromě bohatého občerstvení budou světlonoši rozdávat svatomartinské koláčky, o které byste se měli podle legendy rozdělit. 

Letos nebudou chybět ani ohniváci, kteří nám ukáží tanec s plameny. V parku bude pro malé návštěvníky ukryta tajemná truhla s pokladem. Ten, kdo ji najde, si bude moci vzít kousek svatomartinského pokladu, který truhla ukrývá. A kdo by nestihl legendu o svatém Martinovi na náměstí, může se o ní něco dozvědět ze světelných obrazů. To vše proběhne potmě a za světýlek lampionů. Tak nezapomeňte, svatý Martin přijede do Svitav ve čtvrtek 11. listopadu!

Budeme se na vás těšit!
Za tým pracovníků SVČ Tramtáryje
Ondřej Komůrka

Objekty

Do Svitav přijede svatý Martin, bude lampionový průvod Do Svitav přijede svatý Martin, bude lampionový průvod

Příslušné akce

  • čt 11.11.2021 17:00
košíkSvatomartinský průvod Městská památková zóna ve Svitavách (Svitavy)

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 02.12.
2021
Kniha Svatý Jakub - vánoční dárek již příští týden!

Svatý Jakub - Pozoruhodný příběh kostela v Poličce a jeho lidí - nová kniha o poličském kostele sv. Jakuba od autora Boba Fliedra! Kostel svatého Jakuba v Poličce, stojící uvnitř jednoho z nejzachovalejších...

. 24.11.
2021
Za adventními akcemi a výstavami do Lanškrouna

Vydejte se do Lanškrouna na jednu z adventních výstav a akcí, které zde pro vás připravilo Městské muzeum Lanškroun. V Multifunkčním centru ART můžete až do 30.1.2022 shlédnout výstavy Jany Krejzové s...