Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Oblačno 15°C
počasí

Počasí - Pardubice

28.9. (22:30)
dnes
Oblačno
15°C
29.9.
zítra
Zataženo
19°C/12°C
30.9.
ČtvrtekPolojasno
15°C/8°C
1.10.
PátekOblačno
18°C/6°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

V září zahajuje provoz nový Bike resort Moravská Třebová

23.08.2021

Realizace projektu Na hranici na hraně spolufinancovaného z dotačního programu Interreg V-A Česká republika – Polsko se blíží ke svému vrcholu. „Po dlouhém procesu příprav jsme se konečně dočkali. V sobotu 18. září 2021 v 10:00 hodin zveme veřejnost na parkoviště pod moravskotřebovským zámkem, kde proběhne slavnostní otevření nového Bike resortu Moravská Třebová. Po úvodním ceremoniálu bude od 13:00 hodin na Knížecí louce pokračovat bohatý doprovodný program pro malé i velké sportovce, doplněný o ukázkovou jízdu na pumptracku a další. Bike resort zahrnuje 255 m dlouhý pumptrack, který je již v provozu. K němu již brzy přibyde 13 km singletracků rozdělených do dílčích tras podle obtížnosti, kde aktuálně probíhají dokončovací práce. Nezapomínáme ani na nejmenší sportovce, pro které byl vybudován cvičný trail přímo na Knížecí louce nedaleko centra města,“ uvedl starosta Miloš Mička.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat, nebo dokonce zvyšovat rychlost pumpováním. „Trať nabízí uživatelům nejen zábavu, ale i zdokonalování technických i jízdních dovedností na kole. Do pohybu se zapojuje celé tělo a je to tedy zábavný prostředek pro zlepšování fyzické kondice. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů,“ doplňuje starosta. Na pumptracku je možno používat jakékoliv kolo ať už k tomu určené - MTB, BMX, ale pro vyzkoušení i trekové, nebo i odrážedel. Provoz centra je zamýšlen hlavně pro cyklisty každého věku včetně malých dětí. Využití je také pro jízdu na skateboardu, longboardu, koloběžkách, nebo bruslích.

Díky novým singletrackům Moravská Třebová nabídne další možnost sportovního vyžití pro širokou veřejnost každé výkonnostní úrovně. Výstavba singletracků i pumptracku je z 90 % finančně podpořena z dotačního programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Jedná se o mezinárodní projekt, ve kterém je město Moravská Třebová nositelem projektu a hlavním garantem. Mezi partnery se řadí obec Dolní Morava, kde vznikne adrenalinová překážková dráha a polská obec Gmina Bystrzyca Klodzka, kde vyrostou dva areály singletracků v Góra Parkova a Petla Stronie.

zdroj: Českomoravské pomezí

Objekty

V září zahajuje provoz nový Bike resort Moravská Třebová

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 23.09.
2021
Na svátek 28. září se v Poličce nudit nebudete

Město Polička vám nejen ve svátek nabídne to nejlepší ze svých atraktivit. Navštívit můžete rodnou světničku slavného hudebního skladatele ve věži kostela sv. Jakuba ve výšce 36m, část městských hradeb...

. 21.09.
2021
Muzeum do škol a školek!

Bude mobilní a vědomosti přiveze přímo k dětem. Naprostou novinku připravuje tento podzim poličské muzeum, které se rozhodlo přiblížit žákům a studentům témata z historie, národopisu či umění, a to prostřednictvím...