Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Skorojasno 8°C
počasí

Počasí - Pardubice

23.10. (19:00)
dnes
Skorojasno
8°C
24.10.
zítra
Polojasno
12°C/2°C
25.10.
PondělíPolojasno
13°C/2°C
26.10.
ÚterýOblačno
12°C/2°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Letní speciální prohlídky pro děti na zámku v Litomyšli

30.07.2021

O letních prázdninách je pro rodiny s dětmi připravena zkrácená prohlídková trasa vybranými interiéry zámku s názvem Letní pozastavení. Je upravena tak, aby bavila především děti, které se mohou ptát na vše, co je zajímá. Délka prohlídky je 30 minut a děti se dozvědí základní fakta o zámku a o životě jeho historických obyvatel.

Prohlídky probíhají obvykle v 10:45, 14:45 a 16:30 hodin. Během zhruba 30 minutové prohlídky projdou návštěvníci, kteří pospíchají, nebo rodiny s dětmi, pro které je klasická prohlídka náročná, reprezentačními sály prvního poschodí zámku. Během volné procházky se dozvědí základní data historická, několik zajímavostí z denního života aristokratické rodiny pobývající na venkovském sídle a budou upozorněni na nejkrásnější exponáty. Klasické hodinové prohlídky zámku i v těchto vybraných hodinách zůstávají nezměněny.

Státní zámek Litomyšl

je vzácnou ukázkou úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí. Byl postaven v 60. – 80. letech 16. století Vratislavem z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu Marii Manrique de Lara. Pernštejnské renesanční sídlo doplnily v 17. a 18. století barokní úpravy provedené dalšími majiteli – Trauttmansdorfy a Valdštejn–Vartemberky, za účasti předních barokních umělců. Unikátem je dochované barokní zámecké divadlo z roku 1797. V roce 1999 byl zámek zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

zdroj: Českomoravské pomezí

Objekty

Letní speciální prohlídky pro děti na zámku v Litomyšli

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 21.10.
2021
Sedm dní na Karlově univerzitě a Schola Gregoriana Pragensis s Davidem Ebenem

Sedm dní na Karlově univerzitě a Schola Gregoriana Pragensis s Davidem Ebenem v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi v pondělí 25. října. Sedm dní na Karlově univerzitě je náčrtem hudebního světa...

. 20.10.
2021
Na Svojanově po setmění ožijí postavy z minulosti

S časem dušičkovým také na hradě zavzpomínáme na osoby, které zde kdysi skutečně žily. Na 29. a 30. října 2021 jsme proto nachystali oživené prohlídky. Pojďte se s námi a s letohradským spolkem Honorata...