Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Skorojasno 16°C
počasí

Počasí - Pardubice

15.6. (07:30)
dnes
Skorojasno
16°C
16.6.
zítra
Polojasno
26°C/15°C
17.6.
ČtvrtekJasno
28°C/16°C
18.6.
PátekOblačno
29°C/16°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Českomoravské pomezí na výletech s Gastromapou

28.05.2021

Knižní novinka „555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka“ jistě potěší nejen fanoušky vybrané gastronomie, ale i příznivce cestování po Česku.

Nový knižní průvodce zve na výlety po České republice a přináší s sebou tipy k návštěvě turistických atraktivit ve spojení se zážitky, u kterých se jednoduše sbíhají sliny. Mezi stovkou turistických cílů nechybí ani trojice zástupců Českomoravského pomezí, stejně jako doporučení téměř dvou desítek zdejších podniků – restaurací, kaváren, foodtrucků i krámků s farmářskými produkty.

A kde že si smlsnete na dobrotách a objevíte krásy regionu na pomezí Čech a Moravy? Tip na výlet za dávnou historií vede na hrad Svojanov nedaleko Poličky. Jeden z našich nejstarších královských hradů ve své architektuře mísí prvky majestátní gotiky se zdobným empírem a uchvátí mimo jiné neobyčejným výhledem z břitové věže. Mlsné jazýčky nevynechají návštěvu doporučovaných podniků ve Svitavách, Poličce, Březové nad Svitavou či v oblasti Žďárských vrchů.

Námět na výlet do přírody směřuje mezi skalní útvary Toulovcových maštalí, nad kterými se dodnes vznáší tajemná legenda o loupeživém rytíři. V okolí se k objevování nabízí i méně známá Pivnická rokle a na další cestu se posilníte ve Vysokém Mýtě.

V neposlední řadě by měli všichni „fajnšmekři“ zamířit do litomyšlských Klášterních zahrad, které zvou ke vstřebávání krásy a dojmů z historického města nebo třeba k malému pikniku.

Ať už kniha nasměruje vaše kroky jakýmkoliv směrem, nenechte si ujít ani Českomoravské pomezí. Vychutnáte si zde dobré jídlo i místa plná zážitků!

Petra Kabrhelová

destinační společnost Českomoravské pomezí

zdroj: Českomoravské pomezí

Českomoravské pomezí na výletech s Gastromapou Českomoravské pomezí na výletech s Gastromapou Českomoravské pomezí na výletech s Gastromapou

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 11.06.
2021
Rozhledna na Šibeníku v Novém Hrádku byla zapsána do České knihy rekordů

Agentura Dobrý den Pelhřimov přiznala rozhledně na Šibeníku, kterou vlastní a provozuje městys Nový Hrádek v měsíci květnu český rekord První rozhledna z přestavěné větrné elektrárny. Jako základ zde byl...

. 11.06.
2021
Litomyšl Čokoládový Trh 2021

Od pátku 18. do neděle 20. června 2021 se poprvé uskuteční Čokoládový Trh v Litomyšli. Akce se bude konat na nádvoří zámku a a v multifunkční sál jízdárně. Čeká Vás plno zábavy pro malé i velké s prodejními...