Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
loading...
Turistický navigátor
Viki
Oficiální turistický portál Pardubického kraje
Skorojasno 16°C
počasí

Počasí - Pardubice

10.4. (15:30)
dnes
Skorojasno
16°C
11.4.
zítra
Zataženo
14°C/7°C
12.4.
PondělíOblačno
16°C/6°C
13.4.
ÚterýSněžení
4°C/2°C
Zdroj: Počasí Meteocentrum

Dálková hřebenová trasa má nové značení

05.11.2019

Turisté mohou od dnešního dne vyrazit na nově vyznačenou trasu, která brzy spojí Ještěd s Pradědem. Na Zemské bráně bylo slavnostně předáno, za účasti krajských radních Hany Štěpánové a René Živného, 59 kilometrů trasy Hřebenovky, které prochází Pardubickým krajem. Vyznačení trasy novým logem realizoval Klub český turistů.

„Díky vynikajícímu systému značení českých turistických tras můžeme putovat krajinou bez obav, že se ztratíme. Na Hřebenovce si přitom užijeme i kouzlo přírody Krkonoš, Orlických hor a Jeseníků. Jsem rád, že můžu být u toho, když se realizuje dobrý nápad, který bude dlouhodobě sloužit široké veřejnosti,“ sdělil René Živný, radní Pardubického kraje odpovědného za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku.

Otevření trasy se neuskutečnilo na Zemské bráně náhodou. Místo leží v blízkosti krajské hranice, a tak se slavnostního aktu zúčastnili zástupci Pardubického i Královéhradeckého kraje. „Jedná se o unikátní projekt, do kterého se zapojilo celkem 18 partnerů z České republiky a Polska. Z toho čtyři kraje: Pardubický, Královehradecký, Liberecký a Olomoucký. Poděkování patří všem zúčastněným, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na vzniku takto rozsáhlého projektu,“ sdělila Hana Štěpánová, radní Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.

„Úsek na území Pardubického kraje ze Zemské brány přes Kralický Sněžník k chatě Franciska v blízkosti pramene řeky Moravy měří 59 kilometrů. Finanční náklady na proznačení turistické trasy na tomto území  byly 420 tisíc korun. Z 85 % jej hradila Evropská unie. Pardubický kraj se podílel 10 % a státní zdroje tvořily zbývajících 5 %,“ dodala Hana Štěpánová.

V rámci projektu Česko – polská Hřebenovka vzniknou kromě nové turistické trasy také nové rozhledny, vyhlídková místa, informační centra nebo nový most  Neratově.

Více informací o Hřebenovce najdete na www.hrebenovka.cz a www.vychodnicechy.info/hrebenovka

zdroj: Pardubický kraj

Dálková hřebenová trasa má nové značení, zdroj: Pardubický kraj Dálková hřebenová trasa má nové značení, zdroj: Pardubický kraj Dálková hřebenová trasa má nové značení, zdroj: Pardubický kraj

Najdi si svou aktivitu

Aktuality

. 25.03.
2021
Po Velikonocích se zásadně změní jízdní řád vlaků ČD v Pardubickém kraji

V letech 2021 – 2023 proběhnou na území Pardubického kraje nejrozsáhlejší modernizace železničních tratí za poslední roky. S ohledem na nižší propustnost tratí budou regionální vlaky Českých drah objednávané...

. 24.03.
2021
Nový motoprůvodce po východních Čechách

Milovníci cestování v jedné stopě se mohou těšit na novou brožuru, kterou pro ně připravil Královéhradecký kraj a Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje. Na 54 stranách je pro mototuristy připraveno...